Hüsniye Moda Evi
Adres: Bağdat Caddesi No :348 B blok. Turgay Apt. Kat 1 Daire 9 (Nihat Kızıltan Sokak) Caddebostan / Kadıköy
Şehir: İstanbul
Kategori: Gelinlik
Kısa Bilgi:
Detaylı Bilgi:

Hüsniye Moda 

Gelinlik dikimi ve moda dünyasına 1962 yılında Ankara'da başlayan HÜSNİYE MODA' nın,  kurucusu Hüsne (Hüsniye) DEMİRTAŞ' tır. Daha sonra astsubay emeklisi eşi Yusuf DEMİRTAŞ ve çocuklarının katılımıyla aile şirketine dönüşerek kurumsallaşmıştır. 1945 Kayseri doğumlu Hüsniye Hanım halen bizzat İstanbul’da Hüsniye Moda’nın bütün koleksiyonları ve tasarımları ile aktif bir şekilde ilgilenmektedir. Gelinlik, abiye ,gece kıyafeti ve moda dünyasına katkılarını modelist kızı Selda Hanımla birlikte tecrübelerini bilgilerini İstanbul’da devam ettirmektedir.

Gelinlik de ilk bustier - etek çalışması , balen uygulamaları, gepier (korse) büstierleri , etek şeklinde jupon tarlatan , boncuk işleme teknikleri , gibi bir çok yeniliği ve tekniği uygulayan Hüsniye Hanım yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir. Kendi yarattığı Türk ismi ve Türk markası Hüsniye Moda ile Avrupa’da da ülkemizi yıllardır gururla temsil etmektedir.

Gelinlik,Abiye,Aksesuar, Damatlık tamamen Hüsniye Moda'nın kendi bünyesinde, kendi tasarımlarıyla İstanbul (Feriköy) daki fabrikasında yapılmaktadır. Üretimden sorumlu ailenin küçük kızı stilist ve tasarımcı Selda DEMİRTAŞ'tır.

Gelinlik ve abiyelerin satışının yapıldığı mağazaları İstanbul’da Bağdat Caddesi ve Osmanbey'de, Ankara’da Kavaklıdere’de (Tunalı Hilmi Caddesi) ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde bayilikleri vardır.

Ankara mağaza sorumlusu ailenin büyük kızı Zehra Demirtaş, Avrupa mağazalarının sorumlusu ithalat-ihracat uzmanı ailenin küçük oğlu Sezer DEMİRTAŞ'tır.

HÜSNİYE MODA Ailesi olarak Türk ismi, Türk markası, Türk tasarım ve imalatı ile kumaşları hayallere hayalleri gerçeğe dönüştürüyor. 

 

HÜSNİYE MODA AİLESİ  

Tedarikci Başvuru Formu